понедельник, 23 июля 2012 г.

Всеукраїнський день бібліотек. Сценарій свята

Всеукраїнський день бібліотек. СценарійВсеукраїнський день бібліотек


Сценарій уклала Халупник С.Г. заввідділом обслуговування Сокальської ЦРБ,
використані вірші Марії Павлової, завфілією с. Хлівчани Сокальськогого р-ну.


Ведуча 1: Доброго дня, шановні працівники бібліотек та гості нашого свята! Сьогодні ми зібрались у цій святковій залі з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек.

Сьогодні свято храму книг,
Бібліотеки славне свято.
Зібрались ми у залі цім,
Щоб теплих слів сказать багато.

Щоб возвеличить до кінця
І щоб віддати щиру шану
Усім, усім працівникам
Що відкривають двері храму.

Що в наш такий нелегкий час,
Знайшли до кожного стежину
І зацікавили дитину,
Яка пішла у перший клас.

Ви віддаєтесь до кінця
За це Вам дуже вдячні люди.
Без книги, без бібліотек
У нас майбутнього не буде!

Ведуча 2: Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова, – що може бути достойнішим? Бабине літо і свято великого, духовного багатого колективу бібліотечних працівників!
Скільки в стінах бібліотек переплелось людських долонь, скільки збережено і упорядковано книг!

Ведуча 3: Хтось із мудрих сказав: „Бібліотекар – це не професія, а стан душі”.
Для кожної освіченої людини, бібліотекар – це насамперед творча особистість, яка безкорисливо, щедро з повною віддачею служить суспільству, читачеві.

Ми служимо людям у світському храмі
І совість століття пронизує нас.
а мудрість і правда розтоплять і камінь
Все – людям, життю, і ніщо про запас!

Ведуча 1: І сьогоднішнє свято – День бібліотек – довгоочікувана данина великому внеску бібліотек у культуру та науку нашої країни.
Держава належним чином оцінює значення бібліотек. Сьогодні державна районна адміністрація вітає бібліотекарів району.
Слово для привітання надається _______________________________________
Бібліотека… Тиша.. Століття…
Тут книги розумні спокійно живуть
У тихій величній світлиці,
А двері широко відкриті ведуть
До знань золотої скарбниці.
Герої романів, легенд, повістей,
Тут радо говорять із нами.
В книжках – відкриття всіх великих людей,
Думки, що хвилюють віками.

Слово для привітання надається начальнику районного відділу культури Фарин Ларисі Петрівні.

Ведуча 2: Давним давно людина почала збирати книги. Багаті правителі вважали за свій обов’язок та честь мати при своїх палацах бібліотеки. Ще і слова такого не було „Бібліотека”, а зібрання книг уже існувало. Послухайте, як вони називалися „Пристанище мудрості”, „Аптека для душі”, „Дім порад і наставлень”.

Ведуча 3: Бібліотека – древня і вічно юна оселя людського розуму. Все життя всесвіту зосереджено у цьому магічному кристалі, що називається – бібліотека.

Ведуча 2: З книгою ми пов’язали своє життя, з нею ми працюємо і відпочиваємо, їй ми безмежно віддані.

Для мене книга – світло дня,
Для мене книга – зорі ночі…
Моя сім’я, моя рідня,
мій розум, серце, мої очі…

Без книги я не проживу,
Вже як без вирію лелека…
Я і крізь вічність оживу
В отім святім – бібліотека.

Ведуча 1: Невеликою частиною бібліотек України є книгозбірні нашого району, в яких працюють самовіддані люди. Всі вона вважають свою професію не просто роботою, а своєю місією на землі, покликанням своєї душі. Це люди, які допомагають творити свято, цим дихають і живуть.

Я люблю бібліотеку
Зберігаю все тут до ладу
Кожну книжку з вигляду впізнаю,
Легко за роздільником знайду.

Так люблю, коли вони рівненько
У рядах на кожнім стелажі
Не тому, що я тут господиня –
Акуратні в мене читачі.

Тут книжки художні й наукові,
Для дітей є віршики й казки.
А крім того – аура спокою
В храмі книги затишно завжди.

Цей вірш, такий щирий, безпосередній склала бібліотекар с. Хлівчани Марія Павлова, для якої кожна книжка – то жива душа.
Марія Павлова пише вірші на різноманітні теми, вони друкуються на сторінках часопису „Голос з-над Бугу”.

Запрошуємо Вас на сцену п. Маріє. І подаруйте нам свою поезію.

Запрошуємо на сцену зав. філією с. Гута Михальчук Марію – читає власну поезію

Сумувати їй по штату не дозволено
Зам порогом смуток залишає
Навіть якщо серце розтривожено,
Іншим всім упевненість вселяє.

А зараз слово має натхненниця всіх наших починань, душа нашої бібліотечної сім’ї, директор ЦБС Лобода Тетяна Петрівна

Ведуча 1: Особливим багатством бібліотек завжди були і будуть її кадри – талановиті, досвідчені, кваліфіковані спеціалісти, безмежно віддані своїй справі. І сьогодні ми проводимо нагородження найкращих бібліотекарів району у 10-ти номінаціях.

Відкрийте нас, Ми – книги
Залюбки, впишіть між нашими
Частинами і главами
Нові якнайтепліші сторінки
Про цих людей, яких сьогодні славимо.

Виходять ще дві ведучі

Ведуча 2: В першій номінації „Кращий бібліотекар року” ми врахували професійність, ініціативність, енергійність працівника, а ще його людські якості, адже бібліотекар не тільки книгар, він і душ людських лікар. І такі люди є серед нас. Це зав. філією с. Боб’ятин Ковальчук Любов Михайлівна та бібліотекар Угнівської міської бібліотеки Горяча Ганна Михайлівна.
Ведуча 3: В номінації „Думаємо, шукаємо, втілюємо” розглядалися претенденти, багатогранні за своєю вдачею, талантами, здібностями, справами. Перевагу віддали прекрасним бібліотекарям: зав. філіями с. Завишень Коваль Ганні Іванівні та с. Сілець №1 Сковрон Наталії Петрівні.
Ведуча 1: Всі бібліотеки віддані обраній справі, але особлива вдячність тим, хто працює з читачами дітьми. В спеціальній номінації „Я душу кладу на долоні” нагороду отримають колектив районної бібліотеки для дітей та провідний спеціаліст Белзької міської бібліотеки для дітей Коляда Надія Олександрівна

Ведуча 2: В нашій номінації „Талант дарують людям” нагороду отримають автори багатьох оригінальних сценаріїв, ентузіасти, захоплені люди з творчою вдачею зав. відділом обслуговування центральної районної бібліотеки Халупник Світлана Геннадіївна і зав. філією с. Хлівчани Павлова Марія Василівна

Ведуча 3: Є в нас бібліотеки, в яких завжди затишно, чисто, особливу увагу привертають книжкові виставки, а працівник огорнутий аурою добра, душевного тепла. В номінації „Особливий клімат бібліотеки” нагороди отримують бібліотекар філії с. Шарпанці та зав. Філією с. Савчин Луцик Леся Михайлівна

Ведуча 1: Інколи в житті кожного із нас бувають хвилини зневіри в те, чому присвятив своє життя! Невелика зарплата, бракує коштів на літературу. Але коли роздумуєш то розумієш, – ні одне багатство в світі не зрівняється з книгою. В номінації „Господиня книжкових полиць” нагороди отримують зав. філією с. Волиця-Комарево Галушка Ярослава Йосипівна та зав. філією с. Низи Шило Марія Богданівна

Ведуча 2: В наших бібліотеках зустрічаються цілі покоління : діти, батьки, дідусі і бабусі. Тут народжуються вчені і навіть кохання приходить сюди. В номінації по керівництву сімейним читанням „Разом весело читати” нагороду отримує зав. філією с. Войславичі Кулинич Любов Богданівна

Ведуча 3: Бібліотечне покликання… Це коли частиною твого життя стають люди та книги. Коли радо зустрічаєш читача, пропонуєш йому літературу, просто поговориш, вислухаєш людину і …пам’ятаєш своїх читачів. В номінації „Життя бібліотеки – її читачі” нагороди отримують бібліотекар Белзької міської бібліотеки для дорослих Ференц Марія Миколаївна та зав. філією с. Карів Білоцеркович Надія Миколаївна

Ведучі 1: Про те, як ці бібліотекарі вирішують фінансові питання, як шукають спонсорів, можна написати роман, але чого не зробиш заради читачів. Адже як сказав академік Ліхачов, що якщо бібліотеки не заливаються водою і мають гарне приміщення, багатий книжковий фонд, очолюються не випадковими людьми, а професіоналами – культура не загине в такій країні. В номінації „Відданість своїй справі” нагороджуються зав. філією с. Комарів Поспіх Марія Володимирівна та колектив Жвирківської селищної бібліотеки.

Ведуча 2: Ви знаєте, що Ніка – богиня Перемоги, а значить ще символ сьогоднішнього бібліотекаря, адже в наших рядах тільки ті, хто отримав перемогу над суспільним уявленням „про сіру мишку” та перемогу над собою, бо залишився вірним своїй роботі. В номінації „Вибір на все життя” нагороду отримують зав. філією с. Хоробрів Матвіїв Ганна Федорівна і зав. філією с. Войславичі Глушко Ярослава Іванівна

Ведуча 3: А щоб усі Ви, наші любі, з набуттям досвіду не втратили веселу вдачу, гарний настрій жіночий ансамбль „Любисток” дарує пісню

Пісня

Виходить тільки ведуча 1

Ведуча 1: Ми хочемо вшанувати тих, хто присвятив бібліотечній справі усе своє життя, хто багато років тому переступив поріг бібліотеки і залишився в ній назавжди, для кого бібліотечна справа стала покликанням, хто своєю справою підвищував і підвищує престиж цієї професії. Це – наші ветерани.
Прийміть шановні, ці квіти та слова вдячності з побажанням здоров’я, щастя, довгих років життя.

Музичне вітання

Ведуча 1 виходить, заходять Ведуча 2 і 3.

Ведуча 2: Дві сили найбільш успішно сприяють вихованню культурної людини: мистецтво і наука. Обидві ці сили поєднані в книзі.

Ведуча 3: У книгах закладена мудрість –
писали ж бо їх віками.
То ж гімн наш сьогодні – книгам
І людям, які їх читають.

Ведуча 2: Перша прочитана книжка – це перше знайомство з чарівним світом. Добре і щедре серце, а ще уміння, бажання, винахідливість потрібно мати бібліотечним працівникам, які працюють з дітьми. Це так важливо – підібрати ключик до дитячих сердець, зробити так, щоб кожне відвідування в бібліотеку стало мандрівкою в казку, в далекі, таємничі світи. Саме такі люди працюють і творять в Сокальській районній бібліотеці для дітей. Сьогодні їхні маленькі читачі вітають нас.

Вітання

Виходить Ведуча 1

Ведуча 1: Чим більше людям віддаєш ти,
Тим більше лишається тобі.
І так буде завжди.
Тож плекаймо вміння
Віддавати любов, тепло,
Зустрічний крок
І завжди будемо багаті
В щедрості серця і думок.

Скажіть, шановні бібліотекарі, а що ми варті без нашого читача, шанувальника нашої книги? Ми працюємо з людьми різними за віком, смаками, уподобаннями, але всіх їх об’єднує книга. Велика дяка Вам, дорогі наші читачі.
Окремо хочеться сказати про людей, які є не тільки нашими читачами, вони – члени бібліотечної ради, наші однодумці, друзі, співавтори багатьох наших імпрез.
Оксана Орестівна Васьків – учитель Сокальської гімназії
та
Олена Олександрівна Назарова – викладач Сокальського ліцею.
Вам слово, шановні.

Вітання

Ведуча 1: Давно сказано: хороша робота два століття живе. Живе і більше, нерідко багато тисячоліть. Якщо не в матеріальному своєму вираженні, то в людській подяці, пам’яті. За всіх часів в усіх народів понад усе цінувалися вміння, професійна майстерність. Хороший бібліотекар має бути компетентним і в книжках і в людях. Головне, щоб наші читачі не покидали бібліотеку з почуттями розчарування чи невдоволення. Тому що без читача немислима професія бібліотекаря. І сьогодні нас вітають наші читачі ___________________________________________________________________________________

Виходять ведучі 2 і 3

Ведуча 2: Вже декілька років в Сокальській центральній районній бібліотеці діє акція „Подаруй бібліотеці книгу”. Користуючись нагодою, ми називаємо прізвища людей, які із року в рік дарують нам книги ____________________________________________________________________________________

Щира подяка Вам, шановні, за вашу щирість, розуміння.

Ведуча 3: Книги… Вони такі різні, різнокольорові, невеличкі і об’ємні, а інколи і просто тоненькі.
Деякі несуть запах морської хвилі, інші пахнуть живицею карпатських смерек, інші медами степової пшениці, яблуками українських садів. Так оспівують книжки поети і письменники.

Ведуча 2: Давно і плідно співпрацюємо з нашими „колосками”, як ми їх називаємо, поетами і письменниками Сокальщини. Слідкуємо за їхньою творчістю, організовуємо з ними зустрічі і презентації. І напевно настав час надати їм слово. _____________________________________________________________________________________

Ведуча 3: Тісна дружба пов’язує нас із працівниками Сокальського радіо журналістами часопису „Голос з-над Бугу”, вчителями, Сокальським осередком „Союзу Українок”, працівниками слідчих органів, бізнесменами.
Це не байдужі люди, їх хвилюють різні життєві позиції нашого сьогодення, це люди, які навчились працювати з своїм серцем і розумом, яким є про що розказати, поділитись, повчити. Ми завжди раді зустрічі з ними і розраховуємо на їхню допомогу і розуміння.

Вітання

Ведучі залишають сцену, виходить ведуча 1

Ведуча 1: Роботи є на світі різні,
То знає кожен працівник
А ми – приходимо
В князівство світлих книг
Де думам вільно
Серцю в грудях тісно.
Це тут живе Остапа Вишні сміх
І на вустах бринить Тичини пісня.

Шлях від училища до пенсії
З великим стосом книг
Звичайно жіноча професія,
Хоч часто не чуєш ніг.

І часом зітхнеш крадькома
Пишучи з ранку і до темна
Бо як і всім – бібліотекарю
Зарплата, ой – як потрібна!

Вони ж й розумниці і скромниці
Їм все на світі треба знати.
Бібліотечні працівниці
Блоху зуміють підкувати.

І в цьому ви зараз переконаєтесь. Адже бібліотекарі – не тільки майстри своєї справи, а й люди з різнобічними інтересами, талантами. Серед наших колег – прекрасні майстрині народної вишивки, в’язання, аматорського живопису. Вони люблять співати, жартувати. Зустрічайте і вітайте наших артистів.
_______________________________________________________________________________

Виходять усі ведучі

Ведуча 1: А все ж так чудова наша професія. Послухайте як гордо звучать ці рядки

Так, я книгар. Не лікар, не аптекар,
Не інженер, не вчитель, не банкір…
Я – більше: я Книгар! Бібліотекар!
Потрібен я – всьому наперекір.

Тож ще оаз щиро вітаємо Вас дорогі друзі, колеги з професійним святом, яке разом з нами відзначає весь український народ. Бажаємо творчості і натхнення, щастя, добробуту та любові вам і вашим родинам. Наше свято співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. Тож Віри Вам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів.

Ведуча 2: А Вас, шановні наші читачі ми завжди з радістю чекаємо:

Не оминайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки.
Нема прекрасніших доріг,
Ніж, в цей вселюдський храм науки.

Ведуча 3: А щоб наш сьогоднішній захід залишився в Вашій пам’яті не тільки цікавим, а ще і смачним, просимо пригощатись. Це вироби наших бібліотечних працівників.
До нових зустрічей!

Сценарій уклала Халупник С.Г. заввідділом обслуговування Сокальської ЦРБ, використані вірші Марії Павлової, завфілією с. Хлівчани.

Джерело: www.library.sokal.lviv.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий